Jak zdobyć środki na wakacje życia – strategie

Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024, Imieniny: Anny, Mirosławy
Promocje i ogłoszenia »

Informacja turystyczna

2017-03-20

Jak zdobyć środki na wakacje życia – strategie

Marzysz o wyjeździe na inny kontynent? Chciałbyś odwiedzić Tajlandię, Indie, Filipiny, a może wolisz Peru, Meksyk lub Kenię i Zanzibar? Jeśli wydaje ci się, że nie stać cię na podróże, czas przedefiniować priorytety. Oto kilka porad na temat zarządzania finansami, które mogą ci pomóc zdobyć środki na wyjazd.


O ile nie toniesz w długach, bądź też nie masz bardzo niskich dochodów, prawdopodobnie możesz pozwolić sobie na wakacje marzeń. Oto kilka faktów, które pozwolą ci się o tym przekonać. 

Korzystaj z produktów bankowych

Podczas oszczędzania na wyjazd, najważniejsza jest konsekwencja w dążeniu do celu. Jeśli masz problem z systematycznym odkładaniem pieniędzy, mogą przyjść ci z pomocą narzędzia bankowe, które dodatkowo pozwalają uzyskać oprocentowanie. Lokat terminowych oraz kont oszczędnościowych nie trzeba długo szukać, gdyż każdy bank ma w ofercie wiele korzystnych produktów.

Oprocentowanie lokat terminowych, które znajdziesz obecnie w ofercie banków, pozwala uzyskać nawet około 4% w skali roku. Banki mają bardzo zróżnicowaną ofertę zarówno takich produktów, jak lokaty terminowe, co konta walutowe oraz konta oszczędnościowe. Lokata terminowa może być dobrym pomysłem szczególnie dlatego, że niejako „zamrażasz” dostęp do pieniędzy, jeśli więc zdarzają ci się impulsywne zakupy, to produkt dla ciebie. Oprocentowanie lokat terminowych jest też zazwyczaj odrobinę wyższe niż kont oszczędnościowych. Możesz to z łatwością sprawdzić, korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator lokaty terminowej.

Inną formą oszczędzania na wyjazd może być założenie konta walutowego i comiesięczne zasilanie go o nowe środki. Wymiana złotówek na walutę, na przykład na euro albo dolara, to także dobry sposób na powstrzymanie się od wydawania pieniędzy. Zazwyczaj walutę kupujesz drożej, niż sprzedajesz – dlatego możesz być niemal pewien, że sięgniesz po te środki dopiero w razie najwyższej konieczności.

Zmień podejście do pieniądza

Myślisz, że nie stać cię na podróże? A może po prostu masz inne priorytety? Spójrz krytycznie na swoje wydatki i zastanów się, jaką wartość mają kwoty rzędu 10 lub 20 złotych w krajach Azji lub Afryki. Spójrz inaczej na pieniądze, które każdego dnia wydajesz na kawę w sieciowej kawiarni lub powrót taksówką do domu po wieczornym wyjściu. Przykładowo, jeśli każdego dnia roboczego wydajesz 11-12 złotych na kawę latte, w skali miesiąca oznacza to minimum 220 złotych – a za tą kwotę możesz na przykład dwa razy zanurkować na Filipinach, pójść na trekking w Tajlandii lub też zobaczyć Machu Picchu w Peru.

Przyglądając się krytycznie swoim wydatkom zobaczysz, że tak naprawdę przyczyna braku pieniędzy na podróże nie tkwi w zbyt małych zarobkach, ale w źle określonych priorytetach. Następnym razem kupując drogi bilet na muzyczny festiwal zastanów się, gdzie mógłbyś polecieć i jakie doświadczenia przeżyć za tę samą kwotę.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014