Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę. Jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto mieć?

Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024, Imieniny: Anny, Mirosławy
Promocje i ogłoszenia »

Informacja turystyczna

2019-02-07

Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę. Jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto mieć?

Jak zapewne wiesz, w Polsce jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest OC. Nie znaczy to jednak, że nie warto wykupić również innych polis. Kwestia wydaje się szczególnie ważna, gdy zakładasz rodzinę i jesteś odpowiedzialny już nie tylko za siebie, ale także za bliskich: partnera, dziecko, może nawet kilkoro dzieci. Przekonaj się, co dają dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne.


Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Kiedy masz stłuczkę lub wypadek samochodowy i to Ty jesteś jego sprawcą, poszkodowani mogą liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. W ramach Twojego obowiązkowego ubezpieczenia OC naprawią swój pojazd, a także wyleczą złamaną nogę czy nawet skorzystają ze skomplikowanego zabiegu w prywatnej klinice, by szybciej wrócić do zdrowia.

Wiesz, co chroni Ciebie i Twoich bliskich podczas takiego wypadku? Niestety nic. Jeśli ktoś się zrani, będzie miał wstrząśnienie mózgu bądź będzie potrzebował specjalistycznej opieki medycznej, za darmo skorzystasz z niej jedynie w ramach NFZ-u. Musisz przygotować się na kolejki, oczekiwanie, a może nawet pogorszenie stanu zdrowia.

Możesz jednak zapewnić ochronę sobie i wszystkim pasażerom, wykupując ubezpieczenie komunikacyjne NNW. W razie uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia otrzymasz odszkodowanie wysokości proporcjonalnej do poniesionej krzywdy. Przeczytaj artykuł: Co znaczy NNW i co obejmuje ubezpieczenie NNW? i dowiedz się o tej polisie więcej.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie komunikacyjne AC?

Zostańmy przy sytuacji przedstawionej w poprzednim punkcie. Doszło do stłuczki lub wypadku drogowego i Ty jesteś sprawcą. Na pewno Twoje auto nie prezentuje się o wiele lepiej od samochodu poszkodowanego. Różnica polega na tym, że on otrzyma odszkodowanie z Twojego ubezpieczenia komunikacyjnego OC i naprawi szkody – bezgotówkowo lub gotówkowo – Ty zaś za odstawienie pojazdu do warsztatu samochodowego zapłacisz z własnej kieszeni. Mało tego, jeśli będziesz potrzebował do tego lawety, też zostaniesz obciążony kosztami. Musisz być zatem przygotowany na spore wydatki w każdej chwili, nie jesteś bowiem w stanie przewidzieć, kiedy zdarzy się wypadek.

Uniknąć ponoszenia wysokich kosztów naprawy swojego samochodu możesz w jeden sposób, mianowicie wykupując ubezpieczenie komunikacyjne autocasco (AC). Sprawdzi się ono, jeśli do szkody doszło podczas jazdy, parkowania, postoju, naprawy na drodze, wsiadania lub wysiadania, zatrzymywania i ruszania, załadowywania i rozładowywania rzeczy z bagażnika. Jesteś chroniony w każdej z tych sytuacji.

A to jeszcze nie wszystko! AC zadziała również, jeśli padniesz ofiarą wandala, który porysuje karoserię, albo złodzieja, który ukradnie całe auto bądź jedynie wyposażenie. Na odszkodowanie z autocasco możesz liczyć także w przypadku szkody, do której doszło w wyniku działania sił natury: powodzi, opadów gradu, huraganu, pożaru.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie komunikacyjne Assistance?

Tak naprawdę Assistance to cały pakiet ubezpieczeń, które zapewniają Ci pomoc w zakresie holowania, tłumaczenia, awarii na drodze, problemów zdrowotnych, kłopotów prawnych, nieprzewidzianych sytuacji zaistniałych podczas zaplanowanej podróży. Assistance najbardziej doceniany jest za granicą. Jeśli chcesz go wykupić, powinieneś porozmawiać z ubezpieczycielem o zakresie i wybrać odpowiadający Tobie i Twojej rodzinie pakiet.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014