Wczasy Japonia - kraj kwitnącej wiśni z biurem podróży.

Dziś jest: Piątek, 6 grudnia 2019, Imieniny: Mikołaja, Emiliana MIKOŁAJKI
Promocje i ogłoszenia »

Turystyka na Świecie

2019-04-26

Wczasy Japonia - kraj kwitnącej wiśni z biurem podróży.

Japonia to jedno z niewielu państw, gdzie kultura w tak piękny sposób łączy się z nowoczesnością. Skrzętnie pielęgnowane tradycje kulturowe zachwycają mieszkańców Zachodu, podobnie jak niezwykłe nowinki technologiczne. Wiele osób marzy, aby choć raz odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni. Tereny gęsto zaludnione kontrastują tu z rozległymi terenami leśnymi i górzystymi. Uśpione wulkany, piękne ogrody, wodospady, świątynie, pałace i zamki - w Japonii zdecydowanie jest co zwiedzić. Jakie rejony i miasta zasługują na szczególną uwagę?


Tokio - aglomeracja nad Oceanem Spokojnym

Wczasy Japonia z biurem podróży - obowiązkową częścią wycieczki jest zwiedzanie stolicy. Choć Tokio zlokalizowane jest nad Pacyfikiem, zdecydowanie nie jest miejscem spokojnym. To tętniąca życiem aglomeracja, pełna ciekawych atrakcji. Zachwyca idealne rozplanowanie miasta, niezawodność pociągów, zapach egzotycznych potraw i nowinki elektroniczne. Na dworcu w centralnej dzielnicy, podziwiać można również posąg Hachiko - psa słynącego z niesamowitej wierności. Świetnie wyposażone centra handlowe sprzyjają zakupom i degustacji japońskich potraw. Oprócz tradycyjnych dań warto spróbować również szalonych propozycji! Ogromna gęstość zaludnienia Tokio wynika z podziału archipelagu na tereny zurbanizowane oraz rejony porośnięte gęstymi lasami. Tę drugą twarz Japonii również warto zobaczyć. W rejonie najważniejszych miast warto poruszać się ultra nowoczesnym pociągiem shinkansen.

Góra Fuji i Kamakura, czyli natura i tradycja

Góra Fuji to jeden z japońskich wulkanów, a jednocześnie święte miejsce Japończyków. Jej ośnieżony szczyt stał się swoistym symbolem tego kraju i często zestawiany jest z ilustracjami kwitnących wiśni. W niedalekim oddaleniu od góry Fuji znajdują się również malownicze wodospady. Choć wulkan Fuji i miasto Kamakura zlokalizowane są na wyspie Honsiu, podobnie jak Tokio, jest to już świat zupełnie odmienny. Kamakura słynie ze świątyń buddyjskich i świątyń wyznawców shinto. Shinto to religia szczególnie barwna, ze względu na politeizm i nawiązania do japońskiej mitologii. W Kamakurze znajduje się posąg i świątynia Wielkiego Buddy oraz Tsurugaoka Hachiman-gu - rodowa świątynia pierwszego z japońskich szogunów. 


Kioto i Osaka - malownicza Japonia

Wczasy Japonia bez wizyty w Kioto byłyby niepełne. Kioto wielokrotnie okrzyknięto najpiękniejszym miastem świata. Kioto przez długi czas było stolicą Japonii, sama nazwa miasta jednoznacznie wskazuje na okoliczności jego rozsławienia. Obecnie stanowi stolicę kulturalną Japonii, która zachwyca liczbą zabytków i pięknem ogrodów. Znajdziemy tam Pałac Cesarza otoczony pięknym kompleksem parkowym, a także wille Cesarza. Na uwagę zasługują również dawne siedziby szogunów - Złoty Pawilon i Srebrny Pawilon. Oczywiście, na uwagę zasługuje również dzielnica Gejsz - Gion. W pobliżu Kioto zlokalizowany jest przepiękny Zamek Białej Czapli. Nie bez powodu zamek został wpisany na listę UNESCO! W niedalekim oddaleniu od Kioto znajduje się Osaka. Piękno miasta widoczne jest zwłaszcza ze szczytu wieżowca Sky Umeda. Choć jest to miasto niezwykle nowoczesne, 60 000 m² terenu zajmuje kompleks zamkowy Zamku Osaka.  

Historia Japonii - Takamatsu, Matsuyama i Hiroshima

W Takamatsu zwiedzić można na przykład Ritsurin - ogród samurajski. Ogród ten słynie z idealnych proporcji i stanowi wzorzec innych ogrodów samurajskich. Każdy element, od roślin po sadzawki, ma tu niebanalne znaczenie symboliczne. Estetyka tego ogrodu nie ma sobie równych. Przebywając w rejonie Takamatsu warto wybrać się także w podróż szlakiem 88 świątyń na Shikoku. W Matsuyamie natomiast można odpocząć, korzystając z dobrodziejstw gorących źródeł. Ważnym punktem wycieczki jest Hiroszima. W tym miejscu na uwagę zasługuje zwłaszcza Instytut Pokoju i Pomnik Pokoju. Hiroshima, jako miasto o trudnej historii, nazwana została właśnie miastem pokoju. Na terenie miasta organizowane są konferencje dotyczące tej właśnie tematyki. Wczasy Japonia z biurem podróży zazwyczaj uwzględniają ten ważny punkt, w planie wycieczek. 

Japonia to kraj o wielu obliczach, a każde z nich warto poznać. Niezwykle ciekawa jest kultura i historia Japonii, jak też współczesność. Dla podróżników z Zachodu Japonia stanowi wielką ciekawostkę. Wieloletnia izolacja pozwoliła na zachowanie tradycji. Jednocześnie, zakończenie izolacji umożliwiło błyskawiczny rozwój. Archipelag japoński to zdecydowanie jedna z najbardziej interesujących destynacji. 


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014